Jak złożyć życzenia ślubne? – życzenia świeckie i religijne
Prowadząc aktywne życie towarzyskie lub posiadając duże grono rodziny w młodym wieku, często możemy spotkać się z wielką imprezą okolicznościową, jaką jest ślub i towarzyszące mu wesele. Jeżeli planujemy wręczyć młodej parze prezent z okazji tej wspaniałej uroczystości, często nieodłącznym elementem będą choćby takie rozbudowane i dobrze przemyślane życzenia – https://rozsadnepannymlode.pl/zyczenia-na-slub-dla-mlodej-pary/, których w przypadku formy pisemnej nie możemy ograniczyć do zwykłych gratulacji.
Życzenia świeckie
W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej osób odchodzi od nauki Kościoła, bezpieczniej jest złożyć życzenia świeckie, niż powoływać się na Boga i nieśmiertelny sakrament małżeństwa. Warto sięgnąć po ten rodzaj życzeń, jeżeli nie mamy pewności co do religijności młodej pary lub w przypadku wyłącznie ślubu cywilnego. Tego typu życzenia ślubne często są nieco żartobliwe, musimy jednak pamiętać, że granica pomiędzy dobrym żartem a brakiem taktu może być cienka. Nie faworyzujemy żadnej z płci, nie wspominamy o kłótniach – chyba że chcemy życzyć młodej parze, by ich było jak najmniej – i pomijamy wszelką ironię.
Życzenia religijne
Jest to ten rodzaj życzeń, które składa zazwyczaj starsze pokolenie, czyli nasze babcie i ciotki. O ile mamy pewność, że młoda para nie poczuje się z nimi niezręcznie, jak najbardziej możemy w naszych życzeniach odwołać się do religii. Życzymy boskiej opieki i wytrwania w sakramencie małżeństwa, unikajmy jednak przesady i gratulacji wyłącznie o takim zabarwieniu.